Gmina Jordanów
Gmina Jordanów

Polski :: English :: Deutsch :: Italiano
Wieści Gminne
Informacja Drukuj E-mail
Autor Administrator   
wtorek, 09 czerwiec 2020

Wójt Gminy Jordanów uprzejmie informuje,
że w dniu 12 czerwca 2020r. /piątek/
Urząd Gminy w Jordanowie będzie nieczynny
Kandydatury do pracy w Obwodowych Komisjach Wyborczych będą jednak przyjmowane w godz. od 7.30 do 14.30

Przepraszamy za powstałe utrudnienia.
APEL Drukuj E-mail
Autor Administrator   
wtorek, 09 czerwiec 2020

APEL STAROSTY SUSKIEGO oraz BURMISTRZÓW i WÓJTÓW GMIN POWIATU SUSKIEGO


Szanowni Państwo!


W ciągu ostatnich kilkanastu dni sytuacja epidemiologiczna na terenie powiatu suskiego znacznie się pogorszyła. Niemal każdego dnia potwierdzane zostają kolejne, nowe zakażenia koronawirusem i obecnie liczba aktywnych przypadków w naszym regionie stanowi już mniej więcej jedną trzecią wszystkich osób zakażonych w województwie małopolskim.

Dlatego pamiętajmy, że pomimo prowadzonego od kilku tygodni procesu tzw. "odmrażania gospodarki", mając na uwadze zdrowie nas wszystkich, a zwłaszcza osób starszych i chorych, nadal, a nawet – zwłaszcza obecnie, należy przestrzegać reguł postępowania, które wciąż obowiązują. Należą do nich zwłaszcza: zasłanianie ust i nosa we wszystkich pomieszczeniach zamkniętych, takich jak m.in.: sklepy, punkty usługowe i kosmetyczne, przychodnie zdrowia, kościoły, pojazdy komunikacji publicznej, jak i podczas załatwiania spraw w urzędach. Na otwartej przestrzeni (ulice, place, parki, lasy) dozwolone jest przebywanie bez osłony twarzy, ale tylko wówczas, jeśli zachowujemy dystans minimum 2 metrów pomiędzy dwiema osobami. W przypadku, gdy zachowanie takiego dystansu nie jest możliwe, zakrywanie ust i nosa jest obowiązkowe. Pamiętajmy o tym szczególnie, uczestnicząc w większych zgromadzeniach i imprezach okolicznościowych, których organizacja jest już co prawda dozwolona, ale gorąco apelujemy, aby biorąc w nich udział, przestrzegać tych samych zasad bezpieczeństwa, jak w każdym innym przypadku.

Drodzy Mieszkańcy Powiatu Suskiego, mili Goście, odwiedzający wiosną nasz piękny region!

Walka z koronawirusem, choć uciążliwa dla wszystkich, nie jest jeszcze zakończona. Przeciwnie, wydaje się, że w powiecie suskim właśnie dopiero teraz wchodzi w decydującą fazę. To, jak długo będzie trwała, i czy zakończy się sukcesem, zależy w ogromnym stopniu od zachowania każdego z nas.

Starosta Suski
Burmistrzowie i Wójtowie
Gmin Powiatu Suskiego


Pakiet informacji od UMWM Drukuj E-mail
Autor Administrator   
wtorek, 09 czerwiec 2020

Pakiet informacji od UMWMUrząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego przygotował dla mieszkańców pakiet informacji dotyczących między innymi tarczy antykryzysowej oraz wsparcia dla jednostek OSP.

Image


Czytaj całość...
91 osób w kwarantannie Drukuj E-mail
Autor Administrator   
wtorek, 09 czerwiec 2020

91 osób w kwarantanniePowiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Suchej Beskidzkiej poinformowała, że 09.06.2020 (wtorek) na terenie gminy Jordanów łącznie 91 osób objętych jest kwarantanną domową, w tym w izolacji przebywa 8 osób. Ogólna liczba potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem na terenie gminy Jordanów - 17, w tym 2 osoby wyleczone.

Image


Trzymamy kciuki Drukuj E-mail
Autor Administrator   
poniedziałek, 08 czerwiec 2020

Trzymamy kciukiMaturzystom z gminy Jordanów życzymy, by egzaminy do których przystąpią w niecodziennych okolicznościach zakończyły się sukcesem. Niech godziny, dni, miesiące, a nawet lata nauki, zostaną zwieńczone osiągnięciem celu. Połamania piór.

Image


Interwencja na Bąbolach Drukuj E-mail
Autor Administrator   
niedziela, 07 czerwiec 2020

Interwencja na BąbolachW Łętowni doszło do osunięcia ziemi i podniesienia płyt, przez co przejazd był bardzo utrudniony. W ramach interwencji usunięto nadmiar nasypu, podniesiono płyty, wykorytowano teren i utwardzono go kruszywem. Na koniec płyty zostały osadzone na właściwym miejscu.

Image


Piątkowy raport Drukuj E-mail
Autor Administrator   
piątek, 05 czerwiec 2020

Piątkowy raport

Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Suchej Beskidzkiej poinformowała, że 05.06.2020 (piątek) na terenie gminy Jordanów łącznie 88 osób objętych jest kwarantanną domową, w tym w izolacji przebywa 9 osób. Ogólna liczba potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem na terenie gminy Jordanów - 14, w tym 1 osoba wyleczona.

Szkolenie Rezerw Osobowych Drukuj E-mail
Autor Administrator   
piątek, 05 czerwiec 2020

Image
Informacja Drukuj E-mail
Autor Administrator   
piątek, 05 czerwiec 2020

Informacja Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Suchej Beskidzkiej

W związku z występującymi zapytaniami mieszkańców powiatu dotyczącymi utrzymania właściwego stanu higieniczno-sanitarnego w budynkach mieszkalnych Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Suchej Beskidzkiej przekazuje opracowane w Głównym Inspektoracie Sanitarnym "Zalecenia dla zarządzających budynkami mieszkalnymi" w czasie epidemii SARS-CoV-2. Zalecenia odnoszą się do kwestii obowiązków zarządzającymi budynkami mieszkalnymi w kontekście utrzymywania nieruchomości w należytym stanie higieniczno-sanitarnym w celu zapobiegania zakażeniom i chorobom zakaźnym, stosowania środków do dezynfekcji, wykonywania usług przez pracowników technicznych w lokalach mieszkalnych, a także wyposażenia pracowników technicznych oraz personelu sprzątającego w środki ochrony osobistej.

https://gis.gov.pl/aktualnosci/zalecenia-dla-zarzadzajacych-budynkami-mieszkalnymi/

PSSE Sucha Beskidzka
<< Start < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnia >>

Wyniki 64 - 72 z 351