Gmina Jordanów
Gmina Jordanów

Polski :: English :: Deutsch :: Italiano
Edukacja na najwyższym poziomie w Małopolsce! Print E-mail
piątek, 06 marzec 2020

Edukacja na najwyższym poziomie w Małopolsce!Z rankingu przygotowanego przez "Evidence Institute" wynika, że edukacja w gminie Jordanów stoi na najwyższym poziomie w całej Małopolsce! W skali kraju znaleźliśmy się na świetnym 37. miejscu. Bystra-Sidzina jest 97, Maków Podhalański 100, miasto Jordanów 345, Sucha Beskidzka 372, gmina Stryszawa 599, Zembrzyce 700, Zawoja 1448, a gmina Budzów 2200.

Image


"Miejsca sprzyjające edukacji to ranking, który wskazuje samorządy, gdzie edukacja jest na najwyższym poziomie i gdzie samorząd lokalny dokłada wszelkich starań, żeby uczniowie od najmłodszych lat mogli korzystać z najwyższej jakości kształcenia. Ranking skupia się na gminach, które w największym stopniu odpowiadają za dobry start edukacyjny uczniów." - czytamy na stronie Evidence Institute.

Image


Wójt gminy Jordanów - Artur Kudzia nie ukrywa, że sukces wynika z realizowanych w szkołach od ponad 10 lat przez Gminę Jordanów projektów edukacyjnych finansowanych ze środków Unii Europejskiej, o które gmina aplikowała.

Dzięki realizacji projektów szkoły wzbogaciły się o bardzo wiele nowoczesnych pomocy dydaktycznych, uczniowie mieli dostęp do bardzo wielu dodatkowych zajęć edukacyjnych rozwijających ich umiejętności, a także zajęć wyrównawczych dla uczniów z trudnościami. Obecne wyposażenie naszych szkół nie odbiega niczym od szkół w dużych miastach. Dostęp do nowoczesnych pomocy, dodatkowe zajęcia edukacyjne, wycieczki edukacyjne dla uczniów, wszystko to niewątpliwie wpływa na jakość edukacji oraz wyniki egzaminów uczniów z naszej gminy.

Wójt gminy Jordanów składa podziękowania dla Pana Krzyszofa Ciureja i Pana Konrada Jankosia oraz dla Stowarzyszenia Erudio za wszelką pomoc przy pisaniu wniosków i aplikowaniu o środki z Unii Europejskiej.

Link do rankingu:

https://www.evidenceinstitute.pl/ranking-2020/ranking-2020-wyniki-dla-calego-kraju/
< Prev   Next >