Gmina Jordanów
Gmina Jordanów

Polski :: English :: Deutsch :: Italiano
Wskazówki z GOPSu Drucken E-Mail
24.03.2020

Wskazówki z GOPSuJak wygląda sytuacja w naszym regionie z punktu widzenia Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej? Można powiedzieć, że jest ona opanowana i pod kontrolą. Kierownik placówki - Marek Stachurski - przedstawił kilka szczegółowych informacji.

Image


Aktualnie (stan na 24.03.2020) w gminie Jordanów objętych kwarantanną jest 38 osób. Wszystkie one przebywają w izolacji z powodu powrotu do kraju z innych państw. Jednak na ten moment u żadnego mieszkańca nie stwierdzono obecności wirusa. Policja na bieżąco kontroluje wszystkie osoby zgłoszone do kwarantanny.

Żaden mieszkaniec gminy Jordanów znajdujący się w odosobnieniu nie jest osobą samotną. Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej nie otrzymał więc próśb od zainteresowanych o zastosowanie ciągłej opieki żywnościowej. Taki komunikat został co prawda wystosowany, ale pochodził on od osoby starszej, nie znajdującej się pod obserwacją. Pomoc oczywiście została udzielona.

Warto wiedzieć, że żywność nie jest dostarczana przez pracowników GOPSu. Ci, jedynie nadzorują cały proces. Jak więc wygląda schemat działania?

Image


W naszym regionie dostarczaniem żywności zajmują się strażacy, którzy są do tego celu przygotowani, a także wyposażeni w odpowiedni sprzęt. Potrzebujący powinien się tylko skontaktować z GOPSem, a dalej pracownicy placówki zmonitorują całą akcję.

Z powodu walki z koronawirusem Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej pracuje w trybie wewnętrznym. Oznacza to, że mieszkańcy są obsługiwani telefonicznie, a także mailowo. Na jakiś czas została także zawieszona praca w terenie, robienie wywiadów środowiskowych itp. Tylko w przypadku nagłych wypadków bezpośrednio zagrażających życiu lub zdrowiu będą podejmowane odstępstwa od tej reguły.

Wszystkie zainteresowane służby zostały również poinformowane o tak zwanym "telefonie awaryjnym", pod którym całodobowo mogą zgłaszać problemy do dyżurującego pracownika GOPSu.
< Zurück   Weiter >