Gmina Jordanów
Gmina Jordanów

Polski :: English :: Deutsch :: Italiano
Ponad 1200 uczniów objętych nauczaniem zdalnym Drucken E-Mail
30.03.2020

Ponad 1200 uczniów objętych nauczaniem zdalnymW ostatnim czasie z powodu koronawirusa stosowane formy edukacji przeszły konieczną rewolucję. Ciężar nauki przeniósł się do domu. Jak przebiega proces zdalnego nauczania w gminie Jordanów?

Image


Walka z koronawirusem uderzyła nie tylko w szkoły, ale również w placówki, do których uczęszczają młodsze dzieci. Z informacji przekazanych przez Gminny Ośrodek Administracji Szkół i Przedszkoli wynika, że w naszym regionie zdalnym nauczaniem objętych jest łącznie 1235 osób.

Szkoły Podstawowe:

Osielec - 285

Łętownia - 260

Toporzysko - 186

Naprawa - 150

Wysoka - 84Przedszkola:

Łętownia - 94

Osielec - 67

Naprawa - 50

Toporzysko - 36

Wysoka - 23


Jak wygląda w praktyce zdalne nauczanie w gminie Jordanów? Każdego dnia dzieci otrzymują od nauczycieli pakiet informacji zgodnie z realizowanym planem lekcji. Są to wskazówki, porady oraz zadania do samodzielnej pracy.

Nauczyciele korzystają ze specjalistycznych platform edukacyjnych oraz popularnych serwisów takich jak na przykład YouTube. Bywa również tak (chociaż sporadycznie), że nauczyciele łączą się za pomocą internetu z uczniami w czasie rzeczywistym i wyjaśniają zawiłe kwestie. Wyjątku nie stanowią nawet lekcje wychowania fizycznego.

Image


Rodzice przedszkolaków otrzymują natomiast materiały dostosowane do wieku swoich dzieci. Zazwyczaj to zadania zamieszczone w posiadanych zeszytach ćwiczeń, lub odnośniki do adekwatnych witryn internetowych. Ponieważ z dzienników elektronicznych w naszej gminie korzystają tylko uczniowie w Osielcu i Toporzysku, większość komunikacji odbywa się drogą mailową.

W razie jakichkolwiek wątpliwości związanych z funkcjonowaniem zdalnego nauczania w gminie Jordanów należy się kontaktować z dyrekcją poszczególnych placówek:

- Szkoła Podstawowa w Łętowni, tel. 18/ 27-73-001

- Szkoła Podstawowa w Naprawie, tel. 18/ 26-72-003

- Szkoła Podstawowa w Osielcu, tel. 18/ 27-73-902

- Szkoła Podstawowa w Toporzysku tel. 18/ 28-73-318

- Szkoła Podstawowa w Wysokiej, tel. 18/ 26-72-835

- Przedszkole Samorządowe w Łętowni, tel. 18/ 27-73-004

- Przedszkole Samorządowe w Osielcu, tel. 18/ 27-72-139

< Zurück   Weiter >