Gmina Jordanów
Gmina Jordanów

Polski :: English :: Deutsch :: Italiano
Naprawa skorzysta na "Funduszu Dróg Samorządowych" Drukuj E-mail
piątek, 17 kwiecień 2020

Naprawa skorzysta na "Funduszu Dróg Samorządowych"Gmina Jordanów jako jedna z trzech gmin powiatu suskiego pozyskała środki w ramach programu "Fundusz Dróg Samorządowych". Skorzystają na tym mieszkańcy Naprawy.

Image


Premier Mateusz Morawiecki zatwierdził listy zadań do dofinansowania ze środków Funduszu Dróg Samorządowych w ramach naboru wniosków na 2020 rok. Łącznie wsparcie uzyska 170 zadań, w tym 42 powiatowe i 128 gminnych. Dzięki temu możliwa będzie budowa, przebudowa lub remont w sumie 214 kilometrów dróg (118 km powiatowych i 96 km gminnych).

W gminie Jordanów skorzysta na tym Naprawa. Rozbudowa drogi gminnej nr 440531K będzie kosztowała łącznie 716 tysięcy złotych. Aż 501 tysięcy będzie pochodziło z Funduszu Dróg Samorządowych.

"W ciągu 10 lat na zadania infrastrukturalne realizowane przez samorządy przeznaczymy 36 miliardów złotych. Jeszcze nigdy na drogi powiatowe i gminne nie trafiły tak duże środki. Nowe inwestycje umożliwią zachowanie sieci drogowej we właściwym stanie i zapewnienie bezpieczeństwa korzystającym z niej mieszkańcom" – powiedział minister infrastruktury Andrzej Adamczyk.
< Poprzedni   Następny >