Gmina Jordanów
Gmina Jordanów

Polski :: English :: Deutsch :: Italiano
Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej Stampa E-mail
sobota, 02 maj 2020

Dzień Flagi Rzeczypospolitej PolskiejDzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej został ustanowiony przez Sejm w 2004 roku. To święto, które ma wyrażać szacunek do flagi i propagować wiedzę o polskiej tożsamości oraz symbolach narodowych. Co roku obchodzimy tę uroczystość 2 maja.

Image


Na terenie RP flaga państwowa ma zawsze pierwszeństwo przed innymi flagami. Składa się ona z dwóch poziomych pasów równej szerokości - białego u góry i czerwonego u dołu - w proporcjach 5:8.

Powszechny zwyczaj umieszczania napisów i rysunków przez kibiców obserwujących zawody sportowe jest dopuszczalny wyłącznie na barwach narodowych. Te ostatnie nie mają określonych proporcji. Istnieje wiele form eksponowania barw - np. przez noszenie ich w postaci biało-czerwonej kokardy narodowej w klapie płaszcza, marynarki lub żakietu.
< Precedente   Successivo >