Gmina Jordanów
Gmina Jordanów

Polski :: English :: Deutsch :: Italiano
Czynne biblioteki Stampa E-mail
wtorek, 05 maj 2020

Czynne bibliotekiOd wtorku, 5 maja biblioteki Gminnego Ośrodka Kultury, Sportu i Promocji w Jordanowie wznawiają swoją działalność. Dzieje się tak w porozumieniu z organizatorem (wójtem gminy Jordanów), konsultacjach ze Stacją Sanitarno - Epidemiologiczną, oraz przy zachowaniu procedur zarekomendowanych przez Ministerstwo Rozwoju. Temat omówiono z Głównym Inspektoratem Sanitarnym oraz Biblioteką Narodową.

Image


Działalność bibliotek będzie dotyczyć wypożyczeń na zewnątrz. Póki co nie będzie możliwości korzystania z księgozbioru na miejscu. Podobnie sytuacja wygląda w przypadku wszelkich urządzeń multimedialnych i biurowych oraz internetu. Pracownicy będą wyposażeni w środki ochrony.

Książki można zamawiać telefonicznie, e-mailowo, przez portale społecznościowe bibliotek oraz szukamksiazki.pl. Odbiór dokonywany będzie w godzinach otwarcia placówek. Wypożyczenia będą odbywać się przed wejściem do biblioteki. Przestrzeń biblioteki będzie oddzielona stolikiem, na którym będzie znajdował się płyn do dezynfekcji i rękawiczki jednorazowe.

Bibliotekarz przyniesie czytelnikowi zamówione książki. Zwracane książki będą składane w pudłach i przechowywane przez 14 dni w kwarantannie. Dopiero po tym czasie zostaną dopuszczone do ponownego wypożyczenia. Dokładne instrukcje dotyczące wypożyczania książek i stosowania procedur bezpieczeństwa będą umieszczone przy wejściu do bibliotek. Bardzo prosimy o zapoznanie się z nimi i stosowanie się do powszechnego nakazu zasłaniania twarzy za pomocą maseczek lub chust, oraz posiadania rękawiczek i dezynfekowania rąk.

Procedury mają na celu zapewnienie bezpieczeństwa pracownikom i użytkownikom, zminimalizowanie ryzyka zakażenia, ograniczenie liczby kontaktów na terenie biblioteki w danym przedziale czasowym. Procedury zawierają także wytyczne na wypadek podejrzenia a także zakażenia koronawirusem u pracowników.

Godziny wypożyczeń dostępne są na Facebooku GOKSiP Jordanów. Dodatkowe informacje i kontakt z bibliotekarzami:

Łętownia - 18 27 73 133, 697 532 588

Naprawa - 18 26 72 165

Osielec - 18 27 73 500

Toporzysko - 18 28 73 542, 608 351 646

Wysoka - 18 26 72 835

< Precedente   Successivo >