Gmina Jordanów
Gmina Jordanów

Polski :: English :: Deutsch :: Italiano
Kapliczki. Perły naszego krajobrazu. Print E-mail
środa, 06 maj 2020

Kapliczki. Perły naszego krajobrazu.Piękna tradycja śpiewania majówek w plenerze żywa jest także w gminie Jordanów. Prosimy mieszkańców każdego sołectwa o przesyłanie zdjęć kapliczek z Waszej miejscowości, ciekawych historii, legend oraz opowieści z nimi związanych.

Image


Kapliczki. Perły naszego krajobrazu. Opisywane, malowane, fotografowane kroczą wraz z nami przez wieki. Tak wiele z nich przetrwało pożogi wojen i trudne w naszej historii czasy. Od wieków wpisane w nasz polski pejzaż, w łanie zbóż, w kwietnej łące, na starym dębie, zawsze na straży i zawsze gotowe służyć pociechą tym, którzy tego potrzebują.

Rozpoczyna się maj, który w Kościele jest miesiącem szczególnie poświęconym czci Matki Bożej. Jak Polska długa i szeroka gromadzimy się również przy naszych kapliczkach aby oddać Maryi cześć słowami Litanii Loretańskiej.

W akcji wysyłania wspomnień nie ograniczamy Was wyłącznie do kapliczek maryjnych i czekamy również na informacje i zdjęcia o każdej znanej Wam kapliczce w naszej Gminie. Z nadesłanych prac stworzymy album – prezentację, którą pokażemy na profilu GOKSiP Jordanów. A może stanie się ona początkiem jakiejś nowej, ciekawej inicjatywy?

Zachęcamy wszystkich do uczestnictwa w tym projekcie. Na każdą osobę, która zaangażuje się w naszą akcję czekają nagrody. Materiały prosimy przesyłać na adres mailowy do 20 maja 2020 roku.

Nie zapominajcie w wiadomości mailowej dołączyć podpisanych zgód, w formie zdjęcia lub skanu (dokument dostępny w komentarzu pod postem na Facebooku GOKSiP Jordanów), swoich danych do kontaktu tj. imię i nazwisko, miejscowość, wiek, numer telefonu oraz danych na temat lokalizacji kapliczki.

Liczymy na Was. Wspólnie stwórzmy wspaniałą galerię. Niech nie zabraknie w niej żadnej kapliczki. Udostępniajcie, przekazujcie wiadomość osobom starszym i pomagajcie im spisywać wspomnienia. Niech inicjatywa dotrze do jak najszerszego grona.

Zespół GOKSiP Jordanów

< Prev   Next >